top of page
Pall-Ex Hub - překladisko paletového tovaru

Jak funguje provozní
model
Pall-Ex

Naše přepravní síť paletového zboží je navržena tak, aby umožnila každému Členovi sítě
Pall-Ex obchodovat na vnitrostátní nebo mezinárodní úrovni s přístupem k nákladově efektivní distribuci.

Model sítě paletové přepravy

Pall-Ex Huby jsou centrem našeho hub-and-spoke modelu. Celý provozní design je navržen tak, aby maximalizoval efektivnost našich služeb klientům, zvyšoval ziskovost a vytvářel tak úspory, které mohou členové přenést na své vlastní klienty v podobě nižších cen. Vlastní podnikání členů zůstane nedotčeno a svým klientům budou moci poskytnout širší portfolio služeb.

 

Během celého dne členové vyzdvihují paletovaný náklad od svých zákazníků, organizují jej a konsolidují ve svých vlastních skladech. Takto konsolidované zásilky jsou pak dopravovány do Pall-Ex Hubu, přičemž vozidla přijíždějí v předem definovaných časových intervalech. Jejich palety odcházející do sítě se vyloží a do vozidla je naložen náklad od jiných členů směřující do jejich depotů. Po návratu do Depotu se náklad přerozdělí na menší vozidla pro doručení do konečných destinací včetně firem, továren, farem ale i domácností.

Pall-Ex hub-and-spoke model - rozsáhlá, efektivní a moderní síť

Jsme průkopníkem modelu hub-and-spoke a úspěšně jsme aplikovali síťový systém Pall-Ex na územích, jako jsou Itálie, Francie, státy Beneluxu, Španělsko, Portugalsko, Bulharsko, Rumunsko a Polsko. Využitím stejného modelu napříč Evropou udržujeme a rozšiřujeme stejné pracovní postupy a efektivitu, čímž zajišťujeme konzistentní a spolehlivé služby.

 

Oddělením etap celého procesu tento jednoduchý, ale sofistikovaný systém snižuje riziko v dodavatelském řetězci a zároveň zajišťuje udržování místních znalostí a vztahů, což nám dovoluje poskytovat skutečně mezinárodní služby.

 

Technologie hraje přitom velmi významnou roli, a to nejen při provozu Pall-Ex Hubů a plánování naší logistiky, ale také při poskytování přesných a aktuálních informací klientům prostřednictvím našeho softwaru pro sledování palet MyNexus. Tento softwarový balíček na míru poskytuje aktualizace o stavu Vaší palety v rámci celého dodavatelského řetězce, a co je nejdůležitější, vždy obsahuje podrobnosti o doručení v aktuálním čase.

 

Hub-and-spoke model Pall-Ex je osvědčený a spolehlivý model, který přináší výhody členům, zaměstnancům i zákazníkům.

 

Zjistěte více o našich kvalitních paletových službách a o tom, jak můžeme podpořit Vaše podnikání.

bottom of page